110. večerná aukcia

23. Apríl 2013, 19:00

Aukcie | 110. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 11 982,- Archetypy a legendy. 1989. Komb.tech. na kartóne. 100 x 120 cm. Praha 2008
€ 5 315,- Kompozícia. 1988. Olej na plátne. 100 x 105 cm. Praha 2006
€ 5 036,- Dovadlo života. Olej, koláž na plátne. 160 x 120 cm. Praha 2009
€ 3 991,- Strašidlá. 1979. Olej na plátne. 115 x 89 cm. Praha 2008

Biografia: Narodil sa 5. marca 1933 v Třinci. 1957-1963 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. P. Matejka) a 1962 ako hosť na Vysokej škole umeleckopriemyslovej v Prahe. Získal množstvo ocenení o odbore voľná grafika v Čechách aj v zahraničí /Grand prix hlavného mesta Prahy, 1.cena mesta Namur v Belgicku/. Od roku 1993 je členom SVU Mánes v Prahe a od 2001 Združenia českých umelcov a grafikov Hollar. V súčasnosti je profesorom na Ostravskej univerzite, kde vedie ateliér voľnej grafiky. Žije a pracuje v Ostrave.

Literatúra: Valoch, J.: Eduard Ovčáček: Výtvarné dílo 1961 - 1966, 1966, DU Ostrava; Janoušek, I.: Eduard Ovčáček: Výtvarné dílo, 1980, , DK Orlová; Juza, V.: Eduard Ovčáček: Koláže 1964 - 1981, 1981, MKS Český Těšín; Křiž, J.: Eduard Ovčáček: Figurální tvorba, 1985 GVU Hodonín; Juza, J.: Eduard Ovčáček: Na Ostravsku, 2001, GVU Ostrava; Machalický, J.: Eduard Ovčáček 1956 – 2006, Gallery, Praha 2007.