129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

14. Jún 2016, 18:00

Aukcie | 129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 200,- Bratislavský prístav. 1961. Olej na plátne. 70 x 100 cm. (95. zimná aukcia, 7. 12. 2010)
€ 730,27,- Vnútro lesa. 1957. Olej na plátne. 51 x 73 cm. (31. jarná aukcia, 26. 3. 2002)
€ 663,88,- Rameno v Bake. 1948. Olej na lepenke. 52 x 61,5 cm. (49. letná aukcia, 11. 5. 2004)
€ 400,- Krajina. . 1979. Olej na kartóne. 32 x 50 cm. (124. jesenná aukcia výtvarných diel, 22.09.2015)
€ 331,94,- Z poľa. Okolo 1960. Akvarel, tempera na kartóne. 47 x 29 cm. (38. mimoriadna aukcia, 29. 4. 2003)

Biografia: Martin Tvrdoň sa narodil 12. 3. 1914 v Šuranoch. 1932–36 študoval na Škole umeleckých remesiel v Bratislave (prof. Vydra, Galanda, Fulla, Reichentál, Rossman), neskoršie súkromne u prof. A. Struhára. Pracoval ako reklamný návrhár a od 1950 sa sústavne venuje maľbe ako samostatný výtvarník. Pracuje v oblasti úžitkovej grafiky.

Literatúra: Malý slovník slovenských výtvarných umelcov, SFVU 1981, Slovník súčasného slovenského umenia, SFVU 1967.