130. jesenná aukcia výtvarných diel

11. Október 2016, 18:00

Aukcie | 130. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 497,91,- Kostolík pod horami. 1969. Olej na kartóne. 30 x 50 cm. (6. letná aukcia, 26. 5. 1998)
€ 398,33,- Via Apia. Okolo 1946. Olej na kartóne. 19 x 50 cm. (70. jarná aukcia, 20. 3. 2007)
€ 265,55,- Drevenice. 1960. Olej na plátne. 78 x 100 cm. (32. letná aukcia, 4. 6. 2002)
€ 265,55,- Jesenné polia. 1978. Olej na kartóne. 34 x 44 cm. (34. jesenná aukcia, 1. 10. 2002)
€ 265,55,- Zelená krajina. Okolo 1970. Olej na plátne. 72 x 101 cm. (49. letná aukcia, 11. 5. 2004)
€ 232,36,- Zázrivá. Okolo 1950. Akvarel na papieri. 32 x 55 cm. (70. jarná aukcia, 20. 3. 2007)
€ 232,36,- Senníky z Oravy. 1974. Olej na plátne. 40 x 50 cm. (2. letná aukcia, 7. 5. 1997) 6

Biografia: Narodila sa 22. 3. 1908 v Čičmanoch, zomrela 1996 v Bratislave. Študovala na SVŠT v Bratislave a v Ríme. Venovala sa grafike a maľbe.

Literatúra: Malý slovník slovenských výtvarných umelcov, SFVU 1981, Slovník súčasného slovenského umenia, SFVU 1967.