132. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

13. December 2016, 18:00

Aukcie | 132. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 12 800,- Zátišie s ľudovým džbánom. 1957. Olej na plátne. 50 x 35 cm. (102. jarná aukcia, 13.03.2012)
€ 11 000,- Kytica. 1958. Olej na kartóne, 70 x 50 cm. (113. večerná aukcia, 12.11.2013)
€ 9 800,- Trio. 1986. Olej na preglejke. 62 x 74 cm. (127. jarná aukcia , 15.03.2016)
€ 9 200,- Ikona IV. 1991. Olej, kombinácia techník na preglejke. 61 x 46 cm.(107. večerná aukcia , 13.11.2012)
€ 9 128,- Tri fujary. 1981. Olej, kombinácia techník na preglejke. 114 x 90 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
€ 7 800,- Salome.. 2007. Kombinácia techník na preglejke. 63 x 82 cm. (111. letná aukciaí, 11.06.2013)
€ 7 800,- Loďky v prístave. 1958. Olej na plátne, 35 x 50 cm. (114. zimná aukcia, 03.12.2013)

Biografia: Narodil sa 16. 11. 1933 v Tisovci. 1951-56 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Mudroch). Najvýznamnejšie súborné výstavy mal v Bratislave (1963-64 a 1968 Mestská galéria, 1983, Výstavná sieň ZSVU, 1997 Slovenská národná galéria). 1961 účasť na Bienále mladých v Paríži a na bienále maľby v Sao Paolo. 1969 Cena Cypriána Majerníka.

Literatúra: Matuštík, R.: Moderné slovenské maliarstvo 1945-63. Bratislava 1965, Kol.: 60. roky vo výtvarnom umení. Katalóg SNG, Bratislava 1995. Kubíková, K.: Rudolf Krivoš. Katalóg SNG, Bratislava 1997.

147. večerná aukciaNa aukcii bolo vydražených 42 diel (60%) v celkovej hodnote 436 050 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.147. večerná aukcia