133. jarná aukcia výtvarných diel

07. Marec 2017, 18:00

Aukcie | 133. jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 5 808,94,- Pohľad na Bratislavu od Slavína. 1959. Olej na plátne. 73 x 116 cm. (80. letná aukcia, 10. 6. 2008)
€ 3 153,42,- Neprítomnosť. 1972. Olej na plátne. 115 x 200 cm. (71. aukcia súčasného slovenského umenia, 22. 5. 2007)
€ 3 153,42,- Príhoda. 1975. Olej na plátne. 115 x 200 cm. (71. aukcia súčasného slovenského umenia, 22. 5. 2007)
€ 2 489,54,- Napätie. 1963. Olej, kombinovaná technika na sololite. 185 x 102 cm. (79. aukcia súčasného slovenského umenia, 20. 5. 2008)
€ 2 100,- Galaxia Alfa.. 1960. Olej na plátne. 160 x 80 cm. (111. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 11.06.2013)
€ 2 000,- Kozmický rýchlosť. 1963. Olej na sololite. 185 x 100 cm. (85. aukcia súčasného slovenského umenia, 18. 5. 2009)
€ 1 858,86,- Žena. 1967. Kombinovaná technika na plátne. 80 x 117 cm. (82. aukcia súčasného umenia, 28. 10. 2008)
€ 1 500,- Matka. 1959. Olej na plátne. 140 x 113 cm. (108. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností, 04.12.2012)
€1 161,79,- Dunajské nábrežie. 1953. Olej na plátne. 45 x 55 cm. (77. zimná aukcia, 27. 11. 2007)

Biografia: Miloš Šimurda sa narodil 5. 6. 1924 vo Frenštáte pod Radhošťom. 1950-55 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. J. Mudroch). 1972-1974 na škole mozaiky (CISIM) v talianskej Ravene u prof. Guiseppe Saliettiho. Venoval sa aj technológii maľby v architektúre, s Emilom Bellušom spolupracoval na realizácii sgrafít v Bratislave. 1972-74 absolvoval tri letné ročníky v Medzinárodnom stredisku pre štúdium mozaiky pri Accademie di Belle Arti v Ravenne. Od 1989 je člen Assocciacione Internazionale Mosaicisti Contemporanei v Ravene (AIMC). Uskutočnil študijné cesty po Rakúsku, Rusku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku a Maďarsku. Absolvoval maliarske pobyty v Benátkách a Pize.

Literatúra: Malý slovník slovenských výtvarných umelcov. SFVU Bratislava. 1981, s. 426. Slovenské vizuálne umenie 1970-1985. Katalóg výstavy. SNG 2002.