135. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Aukcie | 135. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 161,79,- Kytica slnečníc. Okolo 1960. Olej na lepenke. 80 x 46 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
€ 500,- Zvážanie dreva. Okolo 1930. Akvarel na papieri. 31 x 47 cm. (95. zimná aukcia, 7. 12. 2010)
€ 497,91,- Zvestovanie. 1949. Olej na lepenke. 40 x 30 cm. (5. jarná aukcia, 17. 3. 1998)
€ 464,71,- Na prechádzke. Okolo 1970. Olej na dreve. 31 x 41 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)
€ 400,- Chlieb s maslom. Okolo 1950. Olej na sololite. 30,5 x 25,5 cm. (102. jarná aukcia výtvarných diel, 13.03.2012)

Biografia: Jozef Bendík sa narodil 14. 2. 1903 v Prešove. Zomrel 1989. 1927-31 študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe. 1931-32 štipendijný pobyt na Rímskej akadémii výtvarných umení (prof. Calcagnodora). Pedagogicky pôsobil na Filozofickej fakulte Univerzity P. J. Šafárika v Prešove. Venoval sa i reštaurovaniu výtvarných diel a pamiatok.

147. večerná aukciaNa aukcii bolo vydražených 41 diel (59%) v celkovej hodnote 435 050 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.147. večerná aukcia