137. večerná aukcia

Aukcie | 137. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL WILLYHO NOWAKA DOSIAHNUTÉ NA AUKCIÁCH SOGY:
€ 5 576 Dievča pri stole. 1971. Olej na lepenke. 29,5 x 24 cm. (6. letná aukcia, 26. 5. 1998)
€ 1 526 Dievča. Okolo 1940. Akvarel na papieri. 45,5 x 34 cm. (42. jesenná aukcia, 30. 9. 2003)
€ 1 161 Figurálna kompozícia. Okolo 1930. Akvarel na kartóne. 50 x 30 cm. (4. zimná aukcia, 16. 12. 1997)

NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL WILLYHO NOWAKA DOSIAHNUTÉ NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
€ 12 764,- Kúpanie. 1919. Olej na plátne. 102 x 122 cm. Praha 2003
€ 11 953,- Zasnené dievča s kvetmi. Olej na plátne. 70 x 54 cm. Praha 2011
€ 10 074,- Augustová polnoc. Olej na plátne. 80 x 98 cm. Praha 1999
€ 9 777,- Návrat z výletu. Olej na plátne. 80 x 99 cm. Praha 2010
€ 8 882,- Žena. Olej na plátne. 64 x 48 cm. Praha 2004
€ 8 814,- Kúpanie. 1940. Olej na plátne. 60 x 76 cm. Praha 2002

Biografia: Narodil sa 3. 10. 1886 v Mníšku pri Dobříši, zomrel roku 1977 v Prahe. Do roku 1912 pôsobil v Prahe, potom v Berlíne, Mníchove, Rakúsku, od 1929 opäť trvalo v Prahe. 1903 – 06 študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Thiele), potom študijné pobyty v Mníchove a Holandsku. Bol zakladahúcim členom legendárnej skupiny OSMA – zúčastnil sa jej výstav roku 1907 a 1908. 1929 – 1939 pôsobil ako profesor na pražskej akadémii výtvarných umení.

Literatúra: Vojtěch Lahoda a kol.: Dějiny českého výtvarného umění 1890 – 1938. Praha 1998.