Aukcie | 141. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Jozefa Fedoru dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 550 Zabíjačka. 1939. Temepra na papieri. 52 x 68 cm. (95. zimná aukcia, 7. 12. 2010)
€ 400 Kytica. 1935. Olej na plátne. 58 x 50 cm. (98. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 07.06.2011)
€ 300 Ľoďky v prístave. 1939. Tempera na kartóne. 50 x 65 cm. (93. jesenná aukcia, 5. 10. 2010)
€ 298 Stará Prievidza. Okolo 1948. Akvarel na papieri. 28 x 40 cm. (6. letná aukcia, 26. 5. 1998)
€ 132 Člny. 1957. Akvarel na papieri. 47,5 x 36,5 cm. (58. letná aukcia, 14. 06. 2005)

Biografia: Narodil sa 8. 3. 1910 v Dolných Kočkovciach, zomrel 26. 9. 1975 vo Zvolene. 1928-30 študoval architektúru a pozemné staviteľstvo na ČTVU, 1932-36 prírodné vedy na Prírodovedeckej fak. KU, 1935-37 kreslenie a deskriptívnu geometriu na ČTVU v Prahe (prof. Blažíček, Bouda). Venoval sa prevažne kresbe. Tvoril portréty, figurálne námety (zbojnícke výjavy), krajiny a zátišia. Maľoval olejom, temperou, akvarelom, pastelom. Inklinoval ku grafike a ilustrácii. Vystavoval v Nitre (1939,1981), Bratislave (1940,1946,1953 ), Prievidzi (1940,1946,1950,1955), Martine (1960,1963), Banskej Bystrici (1966,1980).

Literatúra: Vaculík, K., Peterajová, Ľ.: Generácia 1909 - Svedomie doby, Kat. výstavy, SNG Bratislava 1964.

147. večerná aukciaNa aukcii bolo vydražených 41 diel (59%) v celkovej hodnote 435 050 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.147. večerná aukcia