143. večerná aukcia

13. November 2018, 19:00

Aukcie | 143. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Michala Studeného dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 2 500 Z cyklu "Denníky". 1970. Olej, kombinácia techník na kartóne. 65 x 75 cm. (116. večerná aukcia, 08.04.2014)
€ 2 200 Denníky. 1969. Olej na kartóne. 39 x 52, 5 cm. (119. večerná aukcia, 11.11.2014)
€ 2 100 Strom farieb II. 1970-2008. Olej na plátne. 125 x 100 cm. (88. aukcia súčasného umenia, 27. 10. 2009)
€ 2 000 Vysťahovalci. 1993. Olej, koláž na plátne. 85 x 70 cm. (122. večerná aukcia, 21.04.2015)

Biografia: Narodil sa 12. 1. 1939 v Prahe. 1953-1957 študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave, 1957-1963 na Vysokej škole výtvarných umení (prof. Matejka).

Literatúra: Abelovský, J.: Michal Studený, kat. výstavy, Bratislava 1992; Rusinová, Z. a kol.: 20. storočie, kat. výstavy, SNG 2000, str. 139; Kol. autorov: Som dieťa šesťdesiatych rokov. Michal Studený. Bratislava 2009.