Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL A. FROLKU NA AUKCIÁCH SOGY:
29 000,- Sk Matka s dieťaťom. Okolo 1910. Olej na plátne. 56 x 78 cm. (26. letná aukcia, 5. 6. 2001)
22 000,- Sk Muž z Hanej. Okolo 1910. Olej na dreve. 51 x 37 cm. (51. jesenná aukcia, 12. 10. 2004)
8 000,- Sk Sediaci starec. Okolo 1920. Akvarel na kartóne. 17 x 13,5 cm. (42. jesenná aukcia, 30. 9. 2003)
Poradové číslo: | 185 |
Vyvolávacia cena: | 830 € |
Rok: 1928
Technika: akvarel na papieri
Rozmery: 42 x 28 cm
Značené: vľavo dole „A. Frolka 28“
Popis: Na ráme obrazu štítok, podľa ktorého venoval dielo Slovácky krúžok v Bratislave architektovi Dušanovi Jurkovičovi k jeho 60. narodeninám.