Aktuality

Skvelý výsledok!

Skvelý výsledok!

Vážení dražitelia, ďakujeme za účasť.


Dosiahli sme najlepší výsledok za posledných 8 rokov - v absolútnych číslach sme pokorili sumu 740 000 eur.

Ktoré mená sa dražili najviac?

Večer patril jednoznačne Ľudovítovi Fullovi. Nielen, že sa vydražilo titulné dielo aukcie -  olejomaľba Družba - za krásnych 120 000 eur, darilo sa aj grafickým prácam. Nový rekord stanovil drevoryt Narodenie, ktorý sa vydražil za viac ako 11.000 eur.

 

Najvyššie vydražením dielom aukcie sa stala olejomaľba Martina Benku Na skromnom políčku - Sliače, o ktorú sa strhol súboj priamo v sále. Konečná suma sa vyšplhala na 125 000 eur.

Najžiadenejšími ženskými autorkami večera boli jednoznačne Viera Žilinčanová a tradične Jana Želibská.

Darilo sa aj objektom - dekoratívne plastiky Jozefa Sušienku či diela Juraja Meliša z pozostalosti doc. Mračnu dosiahli krásne výsledky.

Poakučný predaj nevydražených diel je v plnom prúde, neváhajte nás kontaktovať, diela sú k dispozícii k nahliadnutiu v našich galerijných priestoroch.

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.