Poradové číslo: | p340 |
Rok: Okolo 1935
Technika: Olej, plátno.
Rozmery: 47 x 63 cm
Značené: Značené vpravo dole "Neogrády László"
Popis: László Neogrády sa narodil 2. 4. 1896 v Budapešti, zomrel 27. 8. 1962 tamže. Bol synom zámeho a úspešného maliara Antala Neográdyho. 1922 mal výstavnú premiéru v budapeštianskom Mücsárnoku. Vynikol ako naturalistický portrétista a predovšetkým ako mimoriadne plodný krajiná Sústreďoval sa predovšetkým na efektné stránky maliarstva slnečného jasu. Predložené dielo je reprezentatívne z hľadiska jeho celkovej tvorby. Zádor, A., Genton, I.: Müvészeti Lexikon. Budapest 1967, zv. III. s. 507.