126. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

01. December 2015, 18:00

Aukcie | 126. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL FRANCESCA BASSANA DOSIAHNUTÉ NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
€ 149 117,- Štúdia Kristovej hlavy. Akvarel, ceruza na papieri. 38 x 24 cm. New York 1999
€ 106 715,- Pútnici z Emauzy - Kristus v dome. Olej na plátne. 77 x 115 cm. Monaco 1991
€ 93 299,- Pokánie. Olej na plátne. 138 x 112 cm. Benátky 1999
€ 72 550,- Trhovníci. Olej na plátne. 139 x 234 cm. Londýn 2004
€ 70 000,- Na jeseň. Olej na plátne. 78 x 103 cm. Viedeň 2007

Literatúra: L. Alberton Vinco Da Sesso, Jacopo Bassano, I Dal Ponte: una dinastia di pittori, Bassano 1992; R. Pallucchini, La pittura veneziana del Seicento, Milano 1981.