128. večerná aukcia

26. Apríl 2016, 19:00

Aukcie | 128. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY PRIPISOVANÝCH DIEL WILLEMA CLAESZA HEDU DOSIAHNUTÉ NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
€ 40 097,- Banketové zátišie s pečeňovou terinou. Olej na kartóne. 60 cm x 89 cm. Štokholm 1999
€ 25 459,- Zátišie. 1662. Olej na paneli. 75 cm x 55 cm. Brusel 1994
€ 14 483,- Zátišie so strieborným pohárom a misou. 1662. Olej na paneli. 38 cm x 56 cm. Lyon 1995
€ 14 011,- Sofistikované zátišie . 1662. Olej na paneli. 50 cm x 63 cm. Štokholm 1996
€ 4 436,- Zátišie na drapérii na rímse. Olej na plátne. 50 cm x 53 cm. Edinburgh 1989

Literatúra: Ampzing, Samuel; Beschryvinge ende lof der stad Haerlem in Holland. 1628; Bergström, Ingvar: Still lifes of the golden age: northern European paintings from the Heinz family collection. National Gallery of Art, 1989; Gelder, H.E. van : W.C, Heda, A. van Beyeren, N. kalf. Amsterdam 1941; Grootenboer, Hanneke: The Rhetoric of Perspective: Realism and Illusionism in Seventeenth-Century Dutch Still-Life Painting. University of Chicago Press. 2006; Liedtke, Walter A. : Dutch Paintings in the Metropolitan Museum of Art. Metropolitan Museum of Art, 2007; Muller, Sheila D.: Dutch Art: An Encyclopedia. 2013; Schrevelius, Theodorus; Harlemias. 1648; Taverne, E: Salomon: Netherlands Quarterly for the History of Art, Vol. 6, No. 1. 1972; Worcester Art Museum: European Paintings in the Collection of the Worcester Art Museum. University of Massachusetts Press, 1974.