131. večerná aukcia

22. November 2016, 19:00

Aukcie | 131. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ CENY DIEL PRIPISOVANÝCH F. SNYDERSOVI NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
€ 76 225 Psi na love. Olej na plátno. 210 x 328 cm. Monaco 1992
€ 75 000 Ovocné girlandy. Olej na plátne. 184 x 85 cm. Saint Pandelon 2016
€ 23 447 Zátišie. Olej na plátne. 103 x 129 cm. Stokholm 1996

Biografia: Narodil sa v Antverpách v roku 1579 a tam aj zomrel v roku 1657. Patril medzi najväčších nizozemských maliarov zátiší, špecializujúci sa na lovecké scény a scény zápasov zvierat. Výrazne ho ovplyvnil jeho učiteľ Pieter Brueghel ml., neskôr sa vzdelával u Hendrika van Balena. Začiatkom 17. storočia navštívil Itáliu a v roku 1611 sa zosobáši s Margarethou Vos, sestrou slávnych maliairv Cornelisa a Paula. Zamestnával početnú dieľňu a sám sa tiež podieľal na tvorbe významných autorov, akými boli Rubens, van Dyck či Jordaens. Snydersovo dielo patrí k tomu najlepšiemu, čo vzniklo v tzv. zlatom veku nizozemskej maľby a jeho zastúpené v niekoľkých významných svetových galériách.