Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 400,- Drezúra koňa. Okolo 1935. Olej na kartóne. 25 x 29 cm. (130. jesenná aukcia výtvarných diel, 11.10.2016)
€ 995,82,- Záprah. 1925. Olej na plátne. 45 x 58 cm. (14. jarná. aukcia, 16. 3. 1999)
€ 929,43,- Kohúty. Okolo 1955. Olej na lepenke. 24 x 33 cm. (14. jarná. aukcia, 16. 3. 1999)
€ 929,43,- Konský povoz. 1943. Olej na dreve. 29,5 x 40 cm. (47. jarná aukcia, 9. 3. 2004)
€ 829,85,- Kompozícia. Nedat. Olej, tempera, papierová muchláž. 97 x 72 cm. (39. letná aukcia, 27. 5. 2003)
€ 829,85,- Napájanie kráv. Okolo 1935. Olej na plátne. 49 x 63 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)
Biografia: Narodil sa 17.4. 1893 v Košiciach, zomrel 3.2. 1965 tamže. 1911-1914 študoval na Akadémii výtvarných umení v Mníchove (prof. Zügel). 1914 narukoval, 1919 štúdiá ukončil. Vzdelanie si doplnil študijnými cestami do Talianska, Dánska, Švédska, Švajčiarska, USA a Maďarska. Pôsobil v Košiciach a Prešove. Pod vplyvom školenia sa venoval takmer výhradne maľovaniu zvierat (prof. Heinrich von Zügel bol európsky známy maliar - špecialista na túto tému).
Literatúra: Haščáková-Vízdalová, G.: Profily. Stručný prehľad výtvarných umelcov pôsobiacich na východnom Slovensku od 1900 po súčasnosť. Košice 1982, nestr.
Poradové číslo: | 69 |
Vyvolávacia cena: | 1 800 € |
Konečná cena: | 3 200 € |
Rok: Okolo 1930
Technika: Olej na plátne
Rozmery: 56 x 79 cm
Značené: Značené vpravo dole "Kieselbach G."