14. Jún 2005
Poradové číslo: | 177 |
Vyvolávacia cena: | 2 490 € |
Rok: 1700
Technika: olej na plátne, dublované plátno
Rozmery: 35 x 26 cm
Značené: Nie
Ďalšie vlastnosti: Predkladaný obraz „Kentaur Nessus unášajúci Deaneru“ je pravdepodobne kópiou staršej predlohy. Deianeira bola nová Herkulova manželka. Keď ju viedol domov prišli k rozbúrenej rieke. Kentaur Nessus sa ponúkol, že ju cez rieku prenesie, chcel ju však uniesť. Keď Herkules počul Deianeirin krik strelil do kentaura šíp s jedom Hydry. Táto téma bola zobrazovaná už v antickom umení (Pompeje, keramika), veľmi populárna sa však stala v baroku. Kompozične predkladaný obraz vychádza z rovnomenného obrazu Guida Reniho z roku 1620.