63. Jarná aukcia výtvarných diel

28. Marec 2006

Aukcie | 63. Jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL F. X. PETTERA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
102 598,- EUR Veľké kvetinové zátišie s ovocím. Olej na plátne. 65x48 cm. Viedeň 1992
102 360,- EER Veľké kvetinové zátišie. Olej na plátne. Rozmer neuvedený. Viedeň 1997
2 836,- EUR Zátišie s ružou. Akvarel na papieri. 14,4 x 20,5 cm. Viedeň 1995

Biografia: Vynikajúci rakúsky maliar kvetinových a ovocných zátiší F. X. Petter sa narodil 23. 10. 1791 vo Viedni, zomrel 11. 5. tamže. Študoval na viedenskej akadémi u prof. J. B. Drechclera a S. Wegnayra. Sám sa stal už v roku 1832 profesorom tejto akadémie. Vo svojej tvorbe vychádzal z tých najlepších tradícií holandskej a nemeckej tvorby zátiší. Vystavoval počas svojho života na kolektívnych aj individuálnych výstavách po celej Európe. Jeho diela sú zastúpené vo mnohých významných súkromných zbierkach, ale aj v galériách a múzeách (napr. Viedeň, Mníchov, Londýn, St. Peterburg, Krakov...). Z literatúry: Ein Blumenstrauss für Waldmüller. Katalóg výstavy. Östereichische Galerie. Viedeň 1993.