02. Október 2007
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL F. FOLTÝNA NA AUKCIÁCH SOGY:
825 000,- Sk Zátišie. 1923-25. Olej na plátne. 70 x 80 cm. (25. jarná aukcia, 20. 3. 2001)
150 000,- Sk Krajina. Okolo 1920-24. Olej na dreve. 22 x 34 cm. (63. jarná aukcia, 28. 3. 2006)
105 000,- Sk Zámocké schody v Bratislave. Olej na plátne. 70 x 70 cm. (51. jesenná aukcia, 12. 10. 2004)
35 000,- Sk Rodina (Nezamestnaní). 1924. Kresba ceruzou na papieri. 48 x 35,5 cm. (17. jesenná aukcia, 28. 9. 1999)
22 000,- Sk Chalupy. Po 1934. Akvarel, ceruza na papieri. 29 x 43 cm. (61. zimná aukcia, 29. 11. 2005)
Poradové číslo: | 83 |
Vyvolávacia cena: | 1 261 € |
Rok: 1920
Technika: tempera na kartóne
Rozmery: 34 x 35 cm
Značené: vpravo dole „Foltýn 1920“