10. Marec 2009
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL P. FRIEDA NA AUKCIÁCH SOGY:
92 000,- Sk Dáma v klobúčiku. Okolo 1935. Olej na plátne. 64 x 18 cm. (35. zimná aukcia, 3. 12. 2002)
65 000,- Sk Ležiaci ženský akt. Okolo 1920. Olej na kartóne. 70 x 96 cm. (32. letná aukcia, 4. 6. 2002)
NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL P. FRIEDA NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
4 364,- EUR. Sediaci akt. Pastel na kartóne. 100 x 74 cm. USA 1999
3 895,- EUR Čierna Venuša. Pastel na kartóne. 60 x 80,5 cm. Budapešť 2008
3 342,- EUR Zamyslená. Pastel na papieri. 69 x 94 cm. USA 1994
3 096,- EUR Žena s perlami. Pastel na papieri. 69 x 49 cm. Budapešť 2006
2 500,- EUR Ležiaca. Pastel na papieri. 69 x 50 cm. Paríž 2008
Poradové číslo: | 155 |
Vyvolávacia cena: | 750 € |
Konečná cena: | 950 € |
Rok: okolo 1930
Technika: pastel, akvarel, kombinácia techník na kartóne
Rozmery: 53 x 41 cm
Značené: vpravo dole „Fried Pál“
Ďalšie vlastnosti: Pál Fried sa narodil 1893 v Budapešti. Študoval na Akadémii výtvarných umení v Budapešti (prof. Hugo Poll) a tiež v Paríži. Vystavoval v Mücsárnoku, predovšetkým pastely s orientálnymi motívmi. 1947 ho pozvali do New Yorku prednášať na Vysokú školu výtvarných umení. Venoval sa predovšetkým aktom. Z literatúry: Seregélyi, G.: Magyar Festök és grafikusok adattára. Szeged 1988, str. 182.