19. Máj 2009
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL DOSIAHNUTÉ NA AUKCIÁCH SOGY:
20 000,- Sk So synom. 2006. Vajcová tempera, olej, moridlo, latex na sololite. 171 x 137 cm. (75. aukcia súčasného umenia, 23. 10. 2007)
Poradové číslo: | 120 |
Vyvolávacia cena: | 800 € |
Konečná cena: | 850 € |
Rok: 2009
Technika: olej na sololite
Rozmery: 171 x 138 cm
Značené: nie, na zadnej strane autorská popiska
Popis: Mladá výtvarníčka Jarmila Džuppová vo svojej doterajšej tvorbe tematizuje jeden zo základných protikladov novodobého slovenského kultúrneho povedomia. A tým je najmä z literatúry známy protiklad mesta a vidieka, rurálneho a urbánneho. V jej tvorbe však nie je toto protirečenie nijakým spôsobom dramatizované či stavané do roviny neriešiteľného problému. Ide skôr o nostalgické spomienky na blednúci film detstva, interprované prekvapujúco suverénnym a navýsosť aktuálnym maliarskym podaním. Jarmila Džuppová študuje na katedre vizuálnych umení a intermédií Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (ateliér Z. Prokopa). Samostatne vystavovala v Mestskej galérii v Rimavskej Sobote a Nitrianskej galérii (2006) .