50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

30. September 2004

Aukcie | 50. mimoriadna aukcia súčasného slovenského umenia

Biografia: Ľuba Sajkalová sa narodila 22. 1. 1973 v Bratislave. Študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v Ateliéri voľnej textilnej tvorby u docentky E. Minárikovej. Od 2000 je poslucháčkou doktorandského štúdia na VŠVU v Bratislave. Sajkalovej tvorba predstavuje v kontexte domáceho textilného výtvarníctva – predovšetkým svojou antidekoratívnosťou – ojedinelú polohu. V svojich prácach, často inšpirovaných súkromnou, rodinnou mytológiou či udalosťami (denníkmi, nájdenými listami, zatúlanou korešpondenciou...) oživuje pamäť predmetov a ich materiálov (často zdôrazňuje patinu, telesnosť, smrteľnosť textilu prostredníctvom škvŕn, dier, rozpadajúcich sa štruktúr). Výsledkom je akási fenomenológia materiálu či textilné arte povera polemizujúce s tradičnou povrchovosťou (či povrchnosťou) textilného média. Pre aukciu autorka vytvorila nové dielo, ktoré trefne tematizuje komoditizáciu ako podstatu predaju ako takého.

Aukcie

Imro Weiner KráľNa aukcii bolo vydražených 13 diel (25%) v celkovej hodnote 9 330 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.