101. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

06. December 2011, 17:00

Image

Aukcie | 101. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností

Biografia: Ladislav Gandl sa narodil 8. 12. 1919 v Kalinove pri Lučenci. 1950 absolvoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe (oddelenie prof. V. Sychru). Od začiatku 50. rokov pôsobil v Bratislave, spočiatku ako pedagóg na Vysokej škole výtvarnej v Bratislave. Súčasné obchodné renomé Ladislava Gandla vychádza zo skutočnosti, že do dejín nášho povojnového výtvarného umenia vstúpil predovšetkým ako významný tvorca monumentálych diel pre architektúru a verejný priesto Jeho realizácie zo 60. a zač. 70. rokov tvoria základ novodobej podoby tejto výtvarnej disciplíny u nás. Komorné maliarstvo stálo pori týchto aktivitách v úzadí. Až od polovice 70. rokov začalo byť v širšom merítku spoločensky a obchodne zhodnocované a do istej miery i nadceňované (L. Gandl patril k politicky preferovanýmn výtvarným umelcom 70. a 80. rokov). V súčasnosti sa už komorné maliarske dielo L. Gandla v najvyššom, štátnom galerijnom obchode neuplatňuje. Pomerne dobre sa však obchodne presadzuje na súkromnom trhu s výtvarným umením, najmä pre nepochybnú kultivovanosť maliarovho výtvarného výrazu, jeho ľúbivosť a významovú prístupnosť.

Aukcie

151. Vianočná aukciaNa aukcii bolo vydražených 48 diel (52%) v celkovej hodnote 438 900 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.151. Vianočná aukcia

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.

Pre poskytovanie lepších služieb stránka využíva cookies. Používaním stránky súhlasíte s ich využívaním. Viac o cookies

Zatvoriť