06. December 2011, 17:00
Biografia: Maliar z podkarpatskej Ukrajiny, Andrej Andrejovič Kocka je jedným z plejády maliarov Podkarpatskej Rusi, ktorí dlhodobo dosahujú na stredoeurópskom trhu s výtvarným umením pozoruhodné obchodné výsledky. Narodil v roku 1911 na Ukrajine.Výtvarné vzdelanie získal na Užhorodskej škole maľovania u Jozefa Bokšaya a Vojtecha Erdélyiho (v rokoch 1927 – 1931). Neskôr absolvoval Akadémiu výtvarného umenia v Ríme (prof. Ferracia). Bol národným umelcom Ukrajiny.
Poradové číslo: | 28 |
Vyvolávacia cena: | 9 000 € |
Rok: Okolo 1950
Technika: Olej na plátne
Rozmery: 109 x 1487 cm
Značené: Značené vpravo dole "A. Kocka"
Ďalšie vlastnosti: K dielu je priložená expertíza č. 311, vystavená Zakarpatským oblastným múzeom Jozefa Bokšaya (datovaná 30. 9. 2010).