06. December 2011, 17:00
Biografia: Antal Neogrády sa narodil sa 8. 6. 1861 v Galse, zomrel 19. 12. 1942 v Alagu. Študoval na Škole dekoratívneho kreslenia v Budapešti (prof. Greguss) a na Akadémii výtvarných umení v Mníchove. Od 1888 sa zúčastňoval najvýznamnejších budapeštianskych výstav (hlavne akvarelmi). 1893 - 1931 bol profesorom akvarelovej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti. Významné súborné výstavy mal v Budapešti (1904) a v Arade (1908). Jeho diela sú v majetku Národnej galérie v Budapešti a v Historickej obrazárni.
Literatúra: Zádor, A., Genton, I.: Müvészeti Lexikon. Budapest 1967, zv. III. s. 507.
Poradové číslo: | 178 |
Vyvolávacia cena: | 1 100 € |
Rok: Okolo 1930
Technika: Olej na plátne
Rozmery: 57 x 70 cm
Značené: Značené vľavo dole "Neogrády László"