Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 15 900,- € Červený koník (Zima). 1988. Olej na kartóne. 122 x 177 cm. (84. jarná aukcia,10. 3. 2009) 15 000,- € Červený koník (Zima). 1988. Olej na kartóne. 122 x 177 cm. (95. zimná aukcia, 7. 12. 2010) 7 900,- € Modelka. 1989. Olej na plátne. 40 x 29 cm. (96. jarná aukcia, 8. 3. 2011) 7 300,- € Hhuslista. Okolo 1985. Drevo, polychrómia. Výška 141 cm. (96. jarná aukcia, 8. 3. 2011) 6 000,- € Fašiangy (Mačka). Okolo 1975 – 80. Drevo, polychrómia. Výška 145 cm. (87. jesenná aukcia, 6. 10. 2009) 5 974,91,- € Červený koník (Zima). 1988. Olej na preglejke. 122 x 177 cm. (38. mimoriadna aukcia, 29. 4. 2003) 5 477,00,- € Fašiangy. Okolo 1975. Olej na sololite. 70 x 100cm. (81. jesenná aukcia, 7.10. 2008) 4 700,- € Leda. Okolo 1985. Olej na sololite. 35,5 x 40 cm. (98. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 07.06.2011) 4 400,- € Zima na lazoch. 1982. Olej na kartóne. 25 x 35 cm. (101. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností, 06.12.2011)
Poradové číslo:
233
Vyvolávacia cena:
3 200 €
Konečná cena:
2 600 €
Rok: 1968
Technika: Akvarel na papieri
Rozmery: 51 x 68 cm.
Značené: Značené vpravo dole "V. Kompánek", vľavo dole "V. K. 68"
Turoň Sediaca žena Žena vo vlniaku Žena Zelená zima Červený koník (Zima) Malý turoň Zátišie s hríbmi Únos Sediaca Zima Čertík Zimné radovánky Lutiše (Orava) Fašiangy (Mačka) Stoh Turoň I. Turoň II. Žena Penát Postavy II. Postavy I. Únos Fašiangový motív Lutiše Vtáčik Madonka Koník (Zima) Stojaca so založenými rukami Fašiangy Lutiše (Orava) Turoň Poľný znak Znak Koledník Znak - Postavy Žena Vianočný pozdrav Vianočný motív Chodenie s turoňom Únos Červený koník (Zima) Kostolík Mačka Znak Žena vo vlniaku (malá) Kľačiaci akt Žena vo vlniaku z trištvrte profilu Kôň Žena v šatke Huslista Zima Modelka Únos /Kentaur/ Fašiangy Znaky II. Znaky I. Penát Žena s podopretou rukou Žena Žena vo vlniaku II. Žena vo vlniaku (velká) Zima pri Fačkove Léda II. Nočný návrat Môj vidiek I. Starý mlyn Zimný motív Léda Turoň a mačka Penát (malý) Penát (veľký) Zvierací motív Znaky (Deti pri hre) Starenka (Hlava ženy) Sediaca Hlava ženy v šatke Znaky Znakový motív Kostolík Zimný čas Fašiangový motív Štyri postavy Zvonička Zima na lazoch Postavy s koníkom Žena I Žena II Žena III Penát Sediaca Skica k Milanovi Rúfusovi November Fašiangový motív Čičmianka Podopretá Koník Sliepočka Strom Znaková kompozícia Dvor v zime (Cholvark). Žena v šatke. Červený koník (Zima) Turoň s mačkou Znaková kompozícia Penát Žena Kompozícia Stéla Turoň Znak Líštička Koník Sediaca Zima - záprah Huslista Žena so založenými rukami Jelenček Veverička Červený koník (Zima) Únos Fašiangy Vinšovník Poľné znaky Červený penát So saňami Turoň Sane Koník Únos Chodenie s turoňom (V Durčine) Zvonica Huty Chodenie na fašiangy Z poľa Znaky Znak I. Penát Fašiangy Kostolík v zime (Noc) Zimná noc (Vianočná) Únos Gazdovia Penát Kopa sena Vozík Vianočná nôcka Hríby Samota Kôpka Znaková kompozícia (Zima) Dievčatko Žena s putňou Tetka Senník s vtáčikom II. Zvonica Senník s vtáčikom I. Únos Žena - Mačka Zvonička Únos Svadba Turoň Modelka Dvojica Dve hrušky Senník Fašiangy Jašter Matka s dieťaťom Anjel Pána Červený koník (Zima) Zima Vianoce Modelka Vianoce II. Svadba Poľný znak Hlava dievčaťa Penát Malý penát Koník Akt Sánkari Zimný čas Spomienková zima Rodina v zime Jeseň Žena so založenými rukami Turoň I. Turoň II. Bosorácka noc Modelka Figúry Zima Sane Totem Penát Fašiangy Záznam Postavy Zima Postava I. Postavy Zima (Na saniach) Zima na dedine Tichá nôcka Koliba deravá Znak - senník. (Pri mesiačku) Červený koník Dva červené koníky Pastier koní Malá stéla Kráčajúca Únos Znaky Poľný znak Zima Únos Zimné štíty Vianočný motív Koník s jazdcom Zima na mojej rieke Zimný motív Zimná noc Turoňko Tri masky Penát Orava (Zimný čas) Únos Mačka Veverička Koník a sane Fašiangy Turoňko Žena vo vlniaku Anjel Znak Turoň Svadba Poľný znak Mačka Červený koník Žena v šatke Únos I. Únos Nočný návrat Hnedá zima Mačka Vo dverách Tetka Senník Vianoce Hnedá zima Sediaca Penát Poľný znak Vianočný čas Zima na rieke Zátišie s lebkou Zvonička Tetka v kabanici November S turoňom Samota Vianočný čas Zátišie s hríbami Had Veverička Maškary (Pri stohu) Návrat (Zima) Zimný mlyn Fašiang Ľudia a priestor (rodina) Postavy na snehu Kôpky Motív z Nižnej Boce Stratený v zime S turoňom v objatí