105. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

12. Jún 2012, 17:00

Aukcie | 105. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 2 788,- € Korunovácia Poppey (návrh na plagát). 1992. Tempera na papieri. 38 x 37 cm. (16. Letná aukcia, 8. 6. 1999)
2 500,- € Dáma v klobúku I.. 1971. Litografia na papieri (17/35). 43 x 33 cm. (102. jarná aukcia výtvarných diel , 13.03.2012)
2 400,- € Ilustrácia ku knihe Luskáčik. 1968. Kresba perom, štetcom akvarelom na papieri. 33, 5 x 30 cm. (93. jesenná aukcia. 5. 10. 2010)
2 100,- € Labyrint sveta, raj srdca VI. (Divaslo sveta). 1990. Lept, suchá ihla na ručnom papieri. (96. jarná aukcia, 8. 3. 2011)
1 792,- € Korunovácia Poppey III. (kostýmový návrh). Nedat. Tempera na papieri. 40 x 20 cm. (5. jarná aukcia, 17. 3. 1998)
1 450,- € Hurúčkovitá nečinnosť. 1978. Farebný lept na papieri (autorská tlač). 30 x 39 cm. (87. jesenná aukcia, 6. 10. 2009)
1 394,- € Horúčkovitá nečinnosť. 1976. Lept na papieri 18/65. 30 x 41 cm. (80. letná aukcia, 10. 6. 2008)
1 327,- € Korunovácia Poppey I. (kostýmový návrh). Nedat. Tempera na papieri. 40 x 20 cm. (5. jarná aukcia, 17. 3. 1998)
1 261,37,- € Korunovácia Poppey II. (kostýmový návrh). Nedat. Tempera na papieri. 40 x 20 cm. (5. jarná aukcia, 17. 3. 1998)

Biografia: Albín Brunovský sa narodil 15. 12. 1935 v Zohore, zomrel 20. 1. 1997 v Bratislave. 1951– 55 študoval grafiku na ŠUP v Bratislave, 1955-61 na Oddelení voľnej grafiky a knižnej ilustrácie na VŠVU v Bratislave (prof. V. Hložník). 1963-66 ašpirant a asistent na Oddelení knižnej tvorby. Od 1967 menovaný za vedúceho Oddelenia. 1981 menovaný za profesora na VŠVU. Ocenenia: Cena Cypriána Majerníka (1965), Cena mesta Paríž na Biennale de Paris (1967) a iné.

Literatúra: Peterajová, Ľ.: Albín Brunovský, Bratislava 1985, Slovník súčasného slovenského umenia, SFVU 1967, kat. Šesťdesiate roky, SNG 1995.