106. jesenná aukcia výtvarných diel

25. September 2012, 17:00

Aukcie | 106. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 1 228,17,- € Pohľad na bratislavský hrad. 1929. Olej na plátne. 60 x 80 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)
900,- € Pohľad na Bratislavský hrad. 1941. Akvarel na papieri. 40 x 60 cm. (96. jarná aukcia, 8. 3. 2011)
564,30,- € Dvojportrét. 1919. Olej na plátne. 48 x 47 cm. (35. zimná aukcia, 3. 12. 2002)
398,33,- € Bratislava z petržalského nábrežia. 1930. Akvarel na papieri. 40 x 48 cm. (63. jarná aukcia 28. 3. 2006)

Biografia: Gustáv Lerchner sa narodil 17. 11. 1886 v Bratislave, dátum a miesto úmrtia literatúra neuvádza. Študoval dekoratívne maliarstvo na Umeleckopriemyselnej škole v Budapešti, 1919-23 v Mníchove. Pôsobil v Bratislave. Maľoval okolitú krajinu a pohľady na historické časti mesta. Individuálne vystavoval 1926 v Bratislave.

Literatúra: Slovenský biografický slovník, III. zväzok, K-L, Martin 1989, s. 391