04. December 2012, 17:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 8 298,- € Zátišie s čajníkom, šálkou a fľašou. 1958. Olej na plátne, kašírované na kartóne. 29,5 x 38 cm. (47. jarná aukcia, 9. 3. 2004)
8 200,- € Morena s ovečkou. 1971. Kombinovaná technika na kartóne. 62 x 81 cm. (84. jarná aukcia,10. 3. 2009)
5974,- € Zátišie s petrolejkou a kanvicou. Okolo 1955-57. Olej na plátne, dubl. na lepenke. 37 x 48 cm. (59. jesenná aukcia, 4. 10. 2005)
5 000,- € Akt. 1971. Akvarel, farebné ceruzy, uhoľ, koláž na papieri. 49 x 49 cm. (86. letná aukcia, 9. 6. 2009)
3 983,- € Športové zátišie. 1984. Koláž a kombinácia techník na plátne. 130 x 99 cm. (58. letná aukcia, 14. 6. 2005)
286 A. PAŠTÉKA MILAN (1931 - 1998)
Sediaca (Na červenej stoličke)
Okolo 1973-74
Olej na plátne
71 x 91 cm.
Značené vlavo dole "Paštéka"
Odporúčaná cena: 28 000,00 EUR
Vyvolávacia cena: 25 000,00 EUR
44 000,- € Čakáreň. 1980. Olej na plátne. 135 x 120 cm. (100. jubilejná večerná aukcia, 15.11.2011)
38 000,- € V izbe. 1975. Olej na plátne. 122 x 134 cm. (91. aukcia súčasného umenia, 18. 5. 2010)
14 800,- € Dedina. 1970. Olej na plátne, 71 x 96 cm. (105. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 12.06.2012)
14 100,- € Objatie. 1987. Olej na plátne. 100 x 80 cm. (93. jesenná aukcia. 5. 10. 2010)
10 788,02,- € Rozhovor. 1969. Olej na plátne. 105 x 145 cm. (56. aukcia súčasného slovenského umenia, 10. 5. 2005)
Biografia: Narodil sa 20. 5. 1931 v Trenčíne. Zomrel 23. 9. 1998. 1950-1956 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Čemický, Matejka, Fulla, Želibský). 1957 zakladajúci a profilujúci člen tvorivej Skupiny Mikuláša Galandu. 1966 Cena Cypriána Majerníka. 1958 jeho prvá súborná výstava zatvorená, výstavnú prieméru mal až roku 1965 v Galérii mesta Bratislavy. Zúčastnil sa na medzinárodných prehliadkach československého umenia v Paríži, Sao Paolo, Benátkach, Mníchove, Osake, Seville a New Yorku. 1999 bol ocenený in memorian cenou Martina Benku a Výročnou cenou Združenia A-R Christmas. Samostatne vystavoval v Bratislave (1966, 1987, 1990-95, 1998-2004), Budapešti (2000), Essene (1991). Jeho diela sú reprezentatívnym spôsobom zastúpené v SNG i vo významných zbierkach v zahraničí.
Poradové číslo: | 286 |
Vyvolávacia cena: | 15 000 € |
Rok: 1982
Technika: Olej, koláž na kartóne
Rozmery: 63 x 52 cm.
Značené: Značené vpravo dole "A. Barčík 1982"