04. December 2012, 17:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 1 925,- € Veľká kytica. Okolo 1910. Olej na plátne. 100 x 68 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)
1 128,- € Jarná kytica. Okolo 1910. Olej na plátne. 65 x 49 cm. (70. jarná aukcia, 20. 3. 2007)
896,- € Kúpajúce sa. Okolo 1940. Kresba perom, tušom, štetcom, akvarelom na papieri. 42 x 29 cm. (37. jarná aukcia, 18. 3. 2003)
763,- € Zátišie s kvetmi a pomarančami. Okolo 1910. Olej na plátne. 72 x 58 cm. (55. jarná aukcia, 15. 3. 2005)
Biografia: Viktor Belányi sa narodil 5. 10. 1877 v Ludaniciach, zomrel 7. 5. 1955 v Budapešti. Študoval v Budapešti, Mníchove ( škola Š.Hollósyho). Pôsobil v Bratislave, žil v Španielsku, Francúzsku a Nemecku.1909-13 žil v Paríži, neskôr sa venoval ilustrácii v Mníchove. Vo svojej tvorbe prešiel od akademiznu k postimpresionizmu, tvoril hlavne krajiny a kvetinové zátišia. Vystavoval v Trenčíne (1915), Bratislave (1916,1918). Z literatúry: Saučin L: Elemír Halázs-Hradil a umenie jeho doby. Bratislava 1962, Váross M: Výtvarný život na Slovensku začiatkom 20.stor. Bratislava 1971.
Poradové číslo: | 72 |
Vyvolávacia cena: | 900 € |
Rok: Okolo 1915
Technika: Olej na hrubom plátne
Rozmery: 60 x 80 cm.
Značené: Značené vpravo dole "Belányi"