04. December 2012, 17:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 34 429,- EUR Večera. Olej na plane. 124 x 207 cm. Londýn 1990
25 000,- EUR Orientálci. Olej na plátne. 250 x 205 cm. Paríž 2008
12 500,- EUR Tanger. Olej na plátne. 257 x 200 cm. Angouleme 2002
Biografia: Ferenc Paczka sa narodil v Monore v roku 1856 a zomrel v Berlíne v roku 1925. Vo svojej dobe patril medzi popredných a vyhľadávaných maliarov. Jeho repertoár tvorili predovšetkým historické scény, orientálne i ľudové motívy. Študoval v Mníchove a Paríži, neskôr vďaka svojmu mecenášovi ostrihomskému arcibiskupovi Simorovi rozširoval svoje nadanie v Ríme. Usídlil sa v Berlíne a preslávil sa predovšetkým svojimi historickými kompozíciami. V roku 1884 v Ríme namaľoval veľké plátno Attilova smrť, ktorý sa dnes nachádza v zbierkach Baníckeho múzea v Rožňave.
Poradové číslo: | 174 |
Vyvolávacia cena: | 1 800 € |
Rok: 1911
Technika: Olej na plátne
Rozmery: 94 x 69 cm.
Značené: Značené vpravo dole "Paczka F 911"