04. December 2012, 17:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 1 200,- € Pohľad na bratislavský hrad od Petržalky. 1942. Olej na kartóne. 70 x 100 cm. (92. letná aukcia, 8. 6. 2010)
730,27,- € Ľudia v hmle. 1965. Olej na plátne, dublované na kartóne. 63 x 45 cm. (65. letná aukcia, 6. 6. 2006)
720,- € Na javisku. 1963. Olej na kartóne. 45 x 31 cm. (102. jarná aukcia výtvarných diel , 13.03.2012)
531,10,- € Pobrežie. 1978. Olej na plátne. 29 x 60 cm. (67. jesenná aukcia, 3. 10. 2006)
Biografia: Ladislav Záborský sa narodil 22. 1. 1921 v Tisovci. Patril medzi prvú generáciu maliarov, ktorá vyšla z katedry výtvarného umenia pri Vysokej škole technickej. Študoval u profesorov G. Mallého, J. Mudrocha, J. Kostku a M. Benku, absolvoval 1944. V rokoch 1945 – 51 bol profesorom kreslenia na gymnáziu. 1968 – 69 absolvoval študijnú cestu po francúzskom Bretónsku. Z literatúry: Malý slovník slovenských výtvarných umelcov, SFVU 1981, s. 282 – 283.
Poradové číslo: | 45 |
Vyvolávacia cena: | 500 € |
Rok: 1953
Technika: Gvaš, akvarel na papieri
Rozmery: 30 x 22 cm.
Značené: Značené vpravo dole "L. Záborský 1953"