111. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

11. Jún 2013, 18:00

Aukcie | 111. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 1 161,79,- € Zátišie s karafou a ovocím. Okolo 1935-36. Olej na plátne. 52 x 73 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
497,91,- € Strom. Nedat. Olej na plátne. 71 x 72 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
400,- € Hlava ženy . Okolo 1935. Akvarel, tempera na papieri. 33 x 20 cm. (98. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 07.06.2011)
400,- € Kytica. Okolo 1960. Olej na kartóne. 51 x 40 cm. (108. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností , 04.12.2012)

Biografia: Vladimír Droppa sa narodil 1907 vo Vlachoch pri Liptovskom Mikuláši. Študoval na AVU v Prahe (prof . Obrovský), neskôr bol na študijnom pobyte v Ríme. 1940 – 1944 pôsobil na výtvarnom oddelení SVŠT v Bratislave.

Literatúra: Slovník súčasného slovenského umenia, SFVU, Bratsialava 1967.