118. jesenná aukcia výtvarných diel

23. September 2014, 18:00

Aukcie | 118. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 8 298 Zátišie s čajníkom, šálkou a fľašou. 1958. Olej na plátne, kašírované na kartóne. 29,5 x 38 cm. (47. jarná aukcia, 9. 3. 2004)
€ 8 200 Morena s ovečkou. 1971. Kombinovaná technika na kartóne. 62 x 81 cm. (84. jarná aukcia, 10. 3. 2009)
€ 5 974 Zátišie s petrolejkou a kanvicou. Okolo 1955-57. Olej na plátne, dubl. na lepenke. 37 x 48 cm. (59. jesenná aukcia, 4. 10. 2005)
€ 5 000 Akt. 1971. Akvarel, farebné ceruzy, uhoľ, koláž na papieri. 49 x 49 cm. (86. letná aukcia, 9. 6. 2009)
€ 3 983 Športové zátišie. 1984. Koláž a kombinácia techník na plátne. 130 x 99 cm. (58. letná aukcia, 14. 6. 2005)
€ 3 600 Zátišie s mlynčekom . 1957. Kombinovaná technika na papieri. 47 x 58 cm. (110. večerná aukcia, 23.04.2013)
€ 3 053 Zátišie s mlynčekom. 1957. Kombinovaná technika na papieri. 47 x 58 cm. (31. bár

Biografia: Narodil 20. 11. 1928 v Závodí pri Žiline. Zomrel 7. 6. 2004 v Žiline. 1950–55 študoval na VŠVU (prof. Fulla). Člen Skupiny Mikuláša Galandu a zúčastnil sa všetkých ich výstav (1957, 1959, 1962, 1965). 1967 mu bola udelená cena Cypriána Majerníka. Vystavoval vo Viedni (1959), Londýne, Budapešti (1960), v Bayreuthe (1961), Kolíne, Frankfurte (1963), na Biennale mladých v Paríži (1961) a na Biennale v Sao Paulo (1963).

Literatúra: Slovník súčasného slovenského umenia, SFVU 1967; Malý slovník slovenských výtvarných umelcov, SFVU 1981; Matuštík, R.: Slovenské moderné maliarstvo 1945-1963. Bratislava 1965; Matuštík, R.: Andrej Barčík - Akty. Trenčín 2002.