02. December 2014, 18:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 2 800,- Hydinový trh (autorský variant). Po 1885. Olej na plátne. 129 x 88 cm. (89. zimná aukcia, 1. 12. 2009)
€ 2 257,19,- Pastier s ovcami. Okolo 1910. Olej na plátne. 61 x 81 cm. (68. zimná aukcia, 28. 11. 2006)
€ 2 058,02,- Portrét ženy v červenej šatke z profilu. Okolo 1880. Olej na kartóne. 70 x 51 cm. (72. letná aukcia, 12. 6. 2007)
€ 1 593,31,- Okopávačka zeleniny. Okolo 1900. Olej na lepenke. 42,5 x 32,5 cm. (12. jesenná aukcia, 15. 12. 1998)
€ 1 493,73,- V zátoke. Okolo 1910. Olej na plátne. 45 x 60 cm. (4. zimná aukcia, 16. 12. 1997)
Biografia: Lajos Deák-Ébner sa narodil 18. 7. 1850 v Budapešti, zomrel 1934 tamtiež. Študovať začal na Akadémii výtvarných umení v Mníchove, 1847-1887 pravidelné návštevy maliarskej kolónie v Szolnoku - stáva sa profilujúcim príslušníkom tejto mimoriadne významnej kolónie. 1873 odchádza prvý raz do Paríža. Od 1887 žil a tvoril v Budapešti. Jeho diela sú v majetku Maďarskej národnej galérie a ďalších štátnych galérií v Maďarsku.
Literatúra: Móbius, I.: Deák-Ébner Lajos. Budapest 1940; Thieme-Becker Lexikon. Lipsko 1913, zv. VIII., str. 494-495; Seregélyi, G.: Magyar Festök és grafikusok adattára. Szeged 1988.
Poradové číslo: | 131 |
Vyvolávacia cena: | 250 € |
Rok: Okolo 1930
Technika: Akvarel na papieri
Rozmery: 18 x 28 cm
Značené: Značené vľavo dole "Deák Ebner"