123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

09. Jún 2015, 18:00

Aukcie | 123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY KRESBOVÝCH DIEL MARTINA BENKU DOSIAHNUTÉ NA AUKCIÁCH SOGY:
€ 16 596,96,- Žena s dieťaťom. Okolo 1953. Kresba uhľom na papieri. 290 x 106 cm. (38. mimoriadna aukcia, 29. 4. 2003)
€ 7 468,63,- Kupari II. 1934. Tempera na papieri. 35 x 46 cm. (9. jesenná aukcia, 17. 9. 1998)
€ 7 302,66,- Západoslovenská krajina. Okolo 1918-21. Olej na kartóne. 32 x 46 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
€ 7 300,- Dvaja Detvanci.. Okolo 1935-40. Olej, tempera, ceruza na kartóne. 22,5 x 15,5 cm. (116. večerná aukcia , 08.04.2014)
€ 7 200,- Pod Kriváňom. 1936. Kresba uhľom, ceruzou na papieri. 35 x 24 cm. (108. zimná aukcia, 04.12.2012)
€ 5 900,- Slovenský chlapec. Okolo 1950. Kresba štetcom, tušom, uhľom na baliacom papieri. 164 x 105 cm. (93. jesenná aukcia, 5. 10. 2010)

Literatúra: Cincík, J.: Martin Benka. Bratislava 1935; Váross, M.: Martin Benka. Bratislava 1952; Váross, M.: Martin Benka. Výber z olejomalieb. Bratislava 1955; Petránsky, Ľ.:Martin Benka. Bratislava 1977; Zborník Martin Benka a slovenská kultúra. Bratislava 1978; Chmelová, E.: Martin Benka, Príbeh maliarovho života. Bratislava, 1980; Váross, M.: Martin Benka. Bratislava 1981; Baranovič, Š. -Zaťková, Ľ.: Martin Benka - sprievodca po živote a diele. Martin 1988;