123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

09. Jún 2015, 18:00

Aukcie | 123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 062,21,- Orientálny motív. Okolo 1920. Olej na plátne. 62 x 78 cm. (26. letná aukcia, 5. 6. 2001)
€ 829,85,- Káhira. Okolo 1935. Olejová tempera na plátne. 60 x 70 cm. (63. jarná aukcia, 28.3. 2006)
€ 531,10,- Orientálny bazár I. Nedat. Olej na kartóne. 25,5 x 21 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
€ 531,10,- Orientálny bazár II. Nedat. Olej na kartóne. 25,5 x 21 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
€ 531,10,- Orientálny bazár III. Nedat. Olej na kartóne. 21 x 25,5 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)

Biografia: Károly Cserna sa narodil 1867 v Kunszentmiklósi, zomrel 1944 v Budapešti. Venoval sa maľbe aj ilustrátorskej činnosti. Študoval na Škole pre učiteľov kreslenia v Budapešti (prof. Greguss, Székely, Lotz). 1903 odišiel na študijný pobyt do Mníchova. Po návrate z Mníchova sa zaoberal predovšetkým portrétnou tvorbou, ďalej maľoval zátišia a akvarelové pohľady s tématikou Budapešti. 1906-7 pobyt v Egypte, ktorý ho inšpiroval k vytvoreniu viacerých diel s témou Orientu. Jeho diela sú zastúpené v Magyar Nemzeti galéria, Historickom múzeu v Budapešti a ďalších.

Literatúra: Seregélyi, G: Magyar Festők és grafikusok adattára, Szeged 1988, str. 113.

151. Vianočná aukciaNa aukcii bolo vydražených 48 diel (52%) v celkovej hodnote 438 900 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.151. Vianočná aukcia