123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

09. Jún 2015, 18:00

Aukcie | 123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 12 800,- Zátišie s ľudovým džbánom. 1957. Olej na plátne. 50 x 35 cm. (102. jarná aukcia výtvarných diel , 13.03.2012)
€ 11 000,- Kytica. 1958. Olej na kartóne, 70 x 50 cm. (113. večerná aukcia, 12.11.2013)
€ 9 200,- Ikona IV. 1991. Olej, kombinácia techník na preglejke. 61 x 46 cm.(107. večerná aukcia , 13.11.2012)
€ 9 128,33,- Tri fujary. 1981. Olej, kombinácia techník na preglejke. 114 x 90 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
€ 7 800,- Salomé. 2007. Kombinácia techník na preglejke. 63 x 82 cm. (111. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 11.06.2013)

Biografia: Narodil sa 16. novembra 1933 v Tisovci. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1951 – 1956, prof. Ján Mudroch). Je jednou z profilujúcich a zakladajúcich osobností Skupiny Mikuláša Galandu (1957). Vystavoval na Bienále mladých v Paríži a na bienále v São Paulo. Žije a tvorí v Bratislave.

Literatúra: Matuštík, R.: Moderné slovenské maliarstvo 1945-63. Bratislava 1965, Kol.: 60. roky vo výtvarnom umení. Katalóg SNG, Bratislava 1995. Kriška, Fedor: Rudolf Krivoš. Obrazy. Kat. výst. Bratislava 1968; Kriška, Fedor: Rudolf Krivoš. Obrazy. Kat. výst. ZSVU. Bratislava 1983; Kubíková, Klára: Rudolf Krivoš. Kat. výst. SNG. Bratislava 1996; Mojžiš, Juraj: Galandovci 1. Trenčín 2003; Mojžiš, Juraj: Galandovci 2. Trenčín 2004; Kubíková, Klára: Rudolf Krivoš. Bratislava 2005.

151. Vianočná aukciaNa aukcii bolo vydražených 48 diel (52%) v celkovej hodnote 438 900 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.151. Vianočná aukcia