123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

09. Jún 2015, 18:00

Aukcie | 123. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 2 655,51,- Triumf smrti. 1924. Olej na plátne. 60 x 45 cm. (83. zimná aukcia, 2. 12. 2008)
€ 2 100,- Triumf smrti. 1924. Olej na plátne. 60 x 45 cm. (106. jesenná aukcia výtvarných diel, 25.09.2012)
€ 1 228,17,- Pohľad na bratislavský hrad. 1929. Olej na plátne. 60 x 80 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)
€ 900,- Pohľad na Bratislavský hrad. 1941. Akvarel na papieri. 40 x 60 cm. (96. jarná aukcia, 8. 3. 2011)

Biografia: Gustáv Lerchner sa narodil 17. 11. 1886 v Bratislave, dátum a miesto úmrtia lexikálna literatúra neuvádza. Študoval dekoratívne maliarstvo na Umeleckopriemyselnej škole v Budapešti, 1919-23 v Mníchove. Pôsobil v Bratislave. Maľoval okolitú krajinu a pohľady na historické časti mesta. Individuálne vystavoval roku 1926 v Bratislave.

Literatúra: Slovenský biografický slovník, III. zväzok, K-L, Martin 1989, s. 391