22. September 2015, 18:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 161,79,- Zátišie s karafou a ovocím. Okolo 1935-36. Olej na plátne. 52 x 73 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
€ 550,- Tanec. Okolo 1960. Olej na plátne. 57 x 130 .(111. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 11.06.2013)
€ 497,91,- Strom. Nedat. Olej na plátne. 71 x 72 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
€ 400,- Hlava ženy . Okolo 1935. Akvarel, tempera na papieri. 33 x 20 cm. (98. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 07.06.2011)
€ 400,- Kytica. Okolo 1960. Olej na kartóne. 51 x 40 cm. (108. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností , 04.12.2012)
Biografia: Vladimír Droppa sa narodil 13. 10. 1907 vo Vlachoch pri Liptovskom Mikuláši, zomrel 1994. Odborné vzdelanie získal na Akadémii výtvarných umení v Prahe, ktorú absolvoval 1935 u prof. J. Obrovského. Po skončení školy podnikol študijnú cestu po Taliansku. Pôsobil ako pedagóg na prvej katedre výtvarného umenia na Slovensku zriadenej 1939 pri Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave.
Literatúra: Malý slovník slovenských výtvarných umelcov, SFVU 1981, str. 100–1.
Poradové číslo: | 18 |
Vyvolávacia cena: | 1 000 € |
Rok: Okolo 1955
Technika: Pastel na papieri
Rozmery: 44 x 61 cm
Značené: Značené vpravo dole "V. Droppa "