22. September 2015, 18:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 958,44 Rozhovor. Okolo 1944. Olej na kartóne. 29 x 58 cm. (51. jesenná aukcia, 12. 10. 2004)
€ 1 958,44 Dievča s čiernymi vlasmi. Okolo 1943. Olej na plátne. 51 x 43 cm. (59. jesenná aukcia, 4. 10. 2005)
Biografia: Ervín Semian sa narodil a 24. 1. 1921 v Devičom pri Zvolene, zomrel 20. 12. 1965 v Bratislave. 1941-1943 študoval ako mimoriadny poslucháč na Oddelení kreslenia a maľovania bratislavskej Vysokej školy technickej (prof. Benka, Mallý, Schurmann, Mudroch). 1945 zakladajúci člen Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta. 1946 bol na študijnom pobyte v Paríži. Život ukončil dobrovoľnou smrťou. Samostatne vystavoval v Bratislave (1943, s Gudernom a Šturdíkom, 1946, 1947, 1959). Súborné výstavy mal v Bratislave (1968-1969, Slovenská národná galéria), Banskej Štiavnici (1969) a Nitre (1995, Štátna galéria).
Literatúra: Matuštík, R.: Svedectvo Ervína Semiana. Výtvarný život, 14, 1969, č. 5., str. 3-6; Ilečková, S.: Ervín Semian. Martin 1973; Ilečková, S.: Ervín Semian. Bratislava 1980.
Poradové číslo: | 116 |
Vyvolávacia cena: | 500 € |
Konečná cena: | 500 € |
Rok: 1945 - 46
Technika: Akvarel na papieri
Rozmery: 30 x 25 cm