129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

14. Jún 2016, 18:00

Aukcie | 129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 7 000,- Poľovníci v zime.. Okolo 1920. Olej na plátne. 100 x 150 cm. (118. jesenná aukcia výtvarných diel , 23.09.2014)
€ 4 979,09,- Poľovačka na diviaky. Okolo 1920. Olej na plátne. 100 x 140cm. (81. jesenná aukcia, 7.10. 2008)
€ 4 813,12,- Pred poľovačkou. Okolo 1920. Olej na plátne. 100 x 140cm. (81. jesenná aukcia, 7.10. 2008)
€ 4 100,- Dáma v lese. Okolo 1910. Olej na plátne. 50 x 34 cm. (101. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností, 06.12.2011)
€ 3 983,27,- Dedina. Nedat. Olej na plátne. 160,5 x 130,5 cm. (18. zimná aukcia, 2. 12. 1999)
€ 3 485,36,- Pastierka husí I. Nedat. Olej na plátne. 60 x 80 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
€ 3 153,42,- Zimná krajina (Poľovačka). Okolo 1905. Olejová tempera na papieri. 47 x 68 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)

Biografia: Antal Neogrády sa narodil sa 8. 6. 1861 v Galse, zomrel 19. 12. 1942 v Alagu. Študoval na Škole dekoratívneho kreslenia v Budapešti (prof. Greguss) a na Akadémii výtvarných umení v Mníchove. Od 1888 sa zúčastňoval najvýznamnejších budapeštianskych výstav (hlavne akvarelmi). 1893 - 1931 bol profesorom akvarelovej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti. Významné súborné výstavy mal v Budapešti (1904) a v Arade (1908). Jeho diela sú v majetku Národnej galérie v Budapešti a v Historickej obrazárni.

Literatúra: Zádor, A., Genton, I.: Müvészeti Lexikon. Budapest 1967, zv. III. s. 507.