129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

14. Jún 2016, 18:00

Aukcie | 129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 763,46,- Drevenica pod Tatrami. 1936. Tempera na plátne. 65 x 97,5 cm. (18. zimná aukcia, 2. 12. 1999)
€ 398,33,- Horská krajina. 1937. Olej na sololite. 36 x 42 cm. (4. zimná aukcia, 16. 12. 1997)
€ 398,33,- Pohľad na Bojnický zámok. Okolo 1950. Akvarel na papieri. 35 x 26 cm (31. jarná aukcia, 26. 3. 2002)
€ 350,- Potok v Tatrách.. 1946. Akvarel na papieri. 45 x 32 cm. (109. jarná aukcia výtvarných diel, 19.03.2013)
€ 270,- Lurdská jaskyňa. 1939. Akvarel na papieri. 42 x 33 cm. (96. jarná aukcia, 8. 3. 2011)
€ 150,- Samota pri lese.. Okolo 1930. Akvarel na papieri. 10,5 x 15 cm. (118. jesenná aukcia výtvarných diel , 23.09.2014)

Biografia: Alojz Struhár sa narodil 29. 4. 1892 v Zohore, zomrel 4. 5. 1968 v Šali. Študoval na Akakdémii výtvarných umení v Budapešti (Prof. Illés, Bosznay). 1920-1921 pracoval v ateliéroch umeleckého spolku v Krasnojarsku. 1922-1940 učiteľ kreslenia na meštianskej škole, 1940-1945 docent na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave.

Literatúra: Váross, M.: Slovenské výtvarné umenie 1918-1948. Bratislava 1960.