130. jesenná aukcia výtvarných diel

11. Október 2016, 18:00

Aukcie | 130. jesenná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY POROVNATEĽNÝCH DIEL LADISLAVA MEDNYÁNSZKEHO DOSIAHNUTÉ NA AUKCIÁCH SOGY:
€ 61 000,- Stromy pri rieke v zime. Okolo 1890-1900. Olej, plátno. 80 x 100 cm. (104. večerná aukcia, 29.05.2012)
€ 60 000,- Zlatistý svit v zimnom lese. Okolo 1900. Olej na plátne. 60 x 75 cm. (119. večerná aukcia , 11.11.2014)
€ 49 000,- Dravá rieka. Okolo 1890. Olej na plátne. 82 x 107 cm (107. večerná aukcia, 13.11.2012)
€ 49 000,- Údolie v mesačnom svite. Okolo 1880-85. Olej na plátne. 61 x 93 cm. (107. večerná aukcia, 13.11.2012)
€ 42 000,- Stádo pred búrkou. 1895-1900. Olej, plátno, kartón. 45 x 60 cm. (104. večerná aukcia, 29.05.2012)
€ 35 200,- Močaristá krajina. Okolo 1980-85. Olej na plátne. 95 x 125 cm. (84. jarná aukcia, 10. 3. 2009)
€ 35 000,- Jar. Okolo 1890. Olej na plátne.106 x 67 cm. (108. zimná aukciaí, 04.12.2012)
€ 34 853,61,- Sediaci tulák. Okolo 1895. Olej na plátne, dublované. 59 x 73 cm. (63. jarná aukcia, 28. 3. 2006)
€ 32 000,- Odmäk. Okolo 1890. Olej na plátne. 72 x 88 cm. (127. jarná aukcia výtvarných diel, 15.03.2016)

Literatúra: Malonyay, D.: Mednyánszky. Budapešť 1905; Kállai, E.: Mednyánszky László. Budapešť 1943; Vámošiová, S.: Slovenská krajina v diele Ladislava Mednyánszkeho. In: Z novších výtvarných dejín Slovenska. Bratislava 1962, s. 39--146; Bresztyánszky, I.: Mednyánszky László. Budapešť 1963; Egri, M.: Mednyánszky László. Budapešť, 1975; Vaculík, K.: Ladislav Mednyánszky -- súborné dielo. Kat. výst. Bratislava, Slovenská národná galéria 1979; Aradi, N.: Mednyánszky. Budapešť 1983; Glatz, A. C.: Ladislav Mednyánszky a Strážky. Kat. stálej expozície. Bratislava, Slovenská národná galéria 1990; Zmetáková, D.: Ladislav Mednyánszky (Mednyánszky) - kresby. Kat. výst. Bratislava, Slovenská národná galéria 1995; Kol. autorov: Ladislav Mednyánszky. SNG Bratislava a MNG Budapest. 2004.