131. večerná aukcia

22. November 2016, 19:00

Aukcie | 131. večerná aukcia

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL FRANCOISA EBERLA DOSIAHNUTÉ NA AUKCIÁCH SOGY:
€ 14 300,- Ležiaci akt. Okolo 1920. Olej na plátne. 65 x 50 cm. (119. večerná aukcia , 11.11.2014)
€ 12 700,- Akt ženy. Okolo 1920. Olej na plátne. 74 x 55 cm. (118. jesenná aukcia výtvarných diel , 23.09.2014)
€ 6 600,- Mladá žena s korálovým náhrdelníkom. Okolo 1920 - 30. Olej na plátne. 42 x 32 cm. (128. večerná aukcia, 26.04.2016)
€ 6 000,- Zamyslená. Okolo 1920. Olej na plátne. 40 x 22 cm. (122. večerná aukcia, 21.04.2015)
€ 4 779,92,- Ležiaci akt. Okolo 1928. Olej na plátne. 50 x 65 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000)
€ 2 500,- Poloakt ženy. Okolo 1920. Akvarel, uhoľ, ceruza na papieri. 52 x 37 cm. (122. večerná aukcia, 21.04.2015)

NAJVYŠŠIE KONEČNÉ CENY DIEL FRANCOISA EBERLA DOSIAHNUTÉ NA SVETOVÝCH AUKCIÁCH:
€ 31 252,- Portrét ženy. Olej na plátne. 35 x 27 cm. Paríž 1990
€ 13 500,- Parížsky bál. Olej na plátne. 65 x 54 cm. Versailles 2010
€ 13 240,- V kaviarni. 1925. Olej na kartóne. 45 x 38 cm. New York 2014
€ 9 000,- Akt. Olej na plátne. 65 x 54 cm. Paríž 2011
€ 8 000,- Scéna z kaviarne. Olej na plátne. 33 x 41 cm. Paríž 2012

Biografia: Narodil 25. 6. 1888 v Prahe, zomrel v októbri 1962 v Paríži. Začal študovať na akadémií v Prahe, potom študoval v Mníchove, Amsterdame, Paríži a Štokholme. Od 1912 žil trvalo v zahraničí, dlhé roky v Paríži na Montmartre. Od 1913 začal vystavovať na parížskom Salóne. Rytier francúzskej Čestnej légie. Samostatne vystavoval v Prahe (1915, 1930), Paríži (1922, 1929) a Tunise (1923). Úvodné texty ku katalógom výstav mu písali významní kritici a kurátori umenia: Georges Turpin, André Gybal, Gérald Schurr.