133. jarná aukcia výtvarných diel

07. Marec 2017, 18:00

Aukcie | 133. jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 1 000,- Z cirkusu. 1986. Olej na plátne. 61 x 46 cm. (93. jesenná aukcia. 5. 10. 2010)
€ 950,- Zápas koní. 1994. Olej na plátne. 75 x 100 cm. (92. letná aukcia, 8. 6. 2010)
€ 663,88,- Žena v kroji. 1979. Olej na plátne. 81 x 71 cm. (53. zimná aukcia, 30. 11. 2004)
€ 132,78,- Horská dedina. 1976. Akvarel, tuš na papieri. 30 x 41 cm. (72. letná aukcia, 12. 6. 2007)

Biografia: Narodil sa 1924 v Spišských Vlachoch, zomrel 2004 v Bratislave. 1941 — 1946 študoval na Učiteľskej akadémii v Spišskej Novej Vsi. V rokoch 1946 — 1950 pôsobil ako učiteľ v Nálepkove a Moldave nad Bodvou. Od roku 1951 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Oddelení figurálnej a portrétnej maľby (prof. L. Čemický), v rokoch 1953 — 1956 v ateliéri figurálneho, portrétneho a kompozičného maliarstva (prof. J. Mudroch). V roku 1957 sa usadil v Bratislave. Bol členom Zväzu slovenských výtvarných umelcov, tvorivej skupiny Kontinuita (1966 — 1967), Slovenskej výtvarnej únie (1990 — 1994), Umeleckej besedy slovenskej (1994 — 1995) a Spolku výtvarníkov Slovenska (1995). V roku 1986 sa stal predsedom Komisie maliarstva, sochárstva a grafiky pri Slovenskom fonde výtvarných umení v Bratislave. Venoval sa tiež monumentálnej tvorbe v interiéri a exteriéri.