Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 6 800,- Spáč. 1968. Kombinácia techník na sololite. 3 segmenty: 114 x 79 cm, 70 x 109 cm, 39 x 35 cm. (116. večerná aukcia, 08.04.2014)
€ 7 500,- Niké 4 . 1971. Olej na plátne. 105 x 160 cm. (100. jubilejná večerná aukcia, 15.11.2011)
€ 4 200,- Autostoppiste. 1971. Olej na plátne. 110 x 96 cm. (134. večerná aukcia, 25.04.2017)
€ 4 000,- Okno. 1961-71. Akryl, kombinácia techník na plátne. 95 x 95 cm. (122. večerná aukcia, 21.04.2015)
€ 4 000,- Okno. 1969-71. Akryl, kombinácia techník na plátne. 95 x 95 cm. (130. jesenná aukcia výtvarných diel, 11.10.2016)
€ 3 200,- Znamenie nevidím. 1974. Olej na plátne. 97 x 97 cm. (124. jesenná aukcia výtvarných diel, 22.09.2015)
Biografia: Vladimír Popovič sa narodil 27. 11. 1939 vo Vysokej nad Uhom. 1955–59 študoval na SŠUP v Bratislave. 1959–65 na VŠVU v Bratislave (prof. D. Milly, prof. P. Matejka), 1961 na AVU v Prahe (prof. V. Tittelbach). 1967 mu bola udelená Cena Osamelých Bežcov za Projekt Oblečená Maja, 1970 Strieborná Siréna v Sorrente za výtvarnú koncepciu filmu Slávnosť v botanickej záhrade. 2002 súborná monografická výstava v Slovenskej národnej galérii.
Literatúra: 60. Roky, SNG, Bratislava, 1995; Rusinová Z.: Vladimír Popovič. Bratislava 2002.
Poradové číslo: | 245 |
Vyvolávacia cena: | 2 400 € |
Rok: 1992
Proveniencia: Na zadnej strane popis diela autorovou rukou.
Technika: Olej, kombinácia techník na sololite
Rozmery: 36 x 50,5 cm
Značené: Značené vpravo dole "VA 92"