136. jesenná aukcia výtvarných diel

26. September 2017, 18:00

Image

Aukcie | 136. jesenná aukcia výtvarných diel

Biografia: Marcel Sedlák je absolventom Strednej školy umeleckeého priemyslu v Bratislave. Má za sebou bohatú účasť na domácich i zahraničných výstavných podujatiach. Téma jeho diela je kontinuálne mikrosvet zväčšený na veľký formát. „... obrazy Marcela Sedláka sú pre zainteresovaných už roky jednoznačne rozpoznateľné a zároveň nás v každom novom súbore, obrazovom cykle prekvapí jednoznačným posunom vlastného maliarskeho výrazu. Po dejoch veľmi expresívnych, po tvaroch enormne kyprích a morfných, po období začleňovania týchto dejov do plochy, umiestňovaním na horizontály a vertikály nám predstavuje ďalší register výtvarného prejavu. Divákovi ponúka širšiu možnosť identifikácie sa s vlastným videním, svetom, kde prestala platiť definitíva čiary a tvaru a jeho sugescia pri pomenovaní výrazu. Maľby su mäkšie, mnohostranejsie, viacvrstevné. Nabádajú nás pátrať po epicentre energie, po tom pôvodnom bode inšpirácie, vďaka ktorej vznikli, po stále pulzujúcej veľkej energii, ktorou ľahko rozvibrujú aj nás...“. (Marko Vrzgula)

Aukcie

157. LETNÁ AUKCIANa aukcii bolo vydražených 67 diel (56%) v celkovej hodnote 736 450 €. Nevydražené diela je možné zakúpiť v našich výstavných priestoroch.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný, a dostávať aktuálne informácie o činnosti spoločnosti SOGA, prihláste sa do nášho mailing listu.