Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 763 Drevenica pod Tatrami. 1936. Tempera na plátne. 65 x 97,5 cm. (18. zimná aukcia, 2. 12. 1999)
€ 400 Zátišie. 1929. Olej na plátne. 60 x 75 cm. (129. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 14.06.2016)
€ 398 Horská krajina. 1937. Olej na sololite. 36 x 42 cm. (4. zimná aukcia, 16. 12. 1997)
€ 398 Pohľad na Bojnický zámok. Okolo 1950. Akvarel na papieri. 35 x 26 cm (31. jarná aukcia, 26. 3. 2002)
Biografia: Alojz Struhár sa narodil 29. 4. 1892 v Zohore, zomrel 4. 5. 1968 v Šali. Študoval na Akakdémii výtvarných umení v Budapešti (Prof. Illés, Bosznay). 1920-1921 pracoval v ateliéroch umeleckého spolku v Krasnojarsku. 1922-1940 učiteľ kreslenia na mesštianskej škole, 1940-1945 docent na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave.
Literatúra: Váross, M.: Slovenské výtvarné umenie 1918-1948. Bratislava 1960.
Poradové číslo: | 13 |
Vyvolávacia cena: | 300 € |
Konečná cena: | 350 € |
Rok: 1937
Technika: Olej na plátne
Rozmery: 71 x 86 cm
Značené: Značené vľavo dole "Struhár 937"