139. jarná aukcia výtvarných diel

06. Marec 2018, 18:00

Aukcie | 139. jarná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: Najvyššie konečné ceny diel Zola Palugyaya dosiahnuté na aukciách SOGY:
€ 11 500 Detvan. 1931. Pastel na papieri. 62 x 48 cm. (125. večerná aukcia, 10.11.2015)
€ 9 000 Žena a kvet. 1931. Pastel na papieri. 62 x 48 cm. (125. večerná aukcia, 10.11.2015)
€ 6 472 Symbolika. 1926. Olej na plátne. 45 x 45 cm. (77. zimná aukcia, 27. 11. 2007)
€ 4 800 Kosec a kvet. Okolo 1928-30. Akvarel na papieri. 40 x 26 cm. (93. jesenná aukcia, 5. 10. 2010)
€ 4 000 Na okraji jesenného lesa. 1927. Pastel na kartóne. 48 x 56 cm. (116. večerná aukcia, 08.04.2014)
€ 4 000 Vývrať. Okolo 1930. Olej na kartóne. 41 x 53 cm. (87. jesenná aukcia, 6. 10. 2009)

Literatúra: Petránsky, Ľ.: Zolo Palugyay. Bratislava 1974; Abelovský, J., Bajcurová, K.: Výtvarná moderna Slovenska. Bratislava 1997; Petránsky, Ľ.: Zolo Palugyay. Trenčín 2008.